Mobil hírek - Tömeges SMS küldés - kampány

Újdonságok, érdekességek a mobiltelefonos kommunikáció és az internet technológia világából. GSM - SMS - IT - Online marketing - Fejlesztések

Facebook

Biztonságos a Messengerrel SMS-t küldeni?

SMS küldés Facebook Messenger

SMS beállítása a Messengerben

Sakk, kosárlabda és SMS küldés a Facebook Messengerrel

A Facebook Messenger szeretné elhódítani az azonnali üzenetküldés mellett az SMS küldés funkciót is. A cég már korábban bevezette azt a korlátozást, hogy az okostelefonok böngészőjéből nem lehet üzeneteket küldeni ismerőseinknek, ehhez le kell tölteni a Facebook Messenger applikációt. Az új funkció lényegében annyit jelent, hogy a program hozzáférhet az okostelefon SMS küldő rendszeréhez, és onnan kiolvashatja, illetve küldhet azon keresztül SMS üzeneteket.

Az SMS küldés továbbra is az Android rendszer szerves része marad, a közösségi oldal által készített program csupán felhasználja annak adatait.

Biztonságos a rendszer?

A Facebook egyértelművé tette, hogy míg a Messengerrel küldött üzeneteket a cég szerverein is tárolják, addig az esemesek a telefonban maradnak, semmilyen formában nem kerülnek fel az internetre. Tehát nyugodtan használhatjuk szövegüzenet küldésre a Messengert, ha nem zavar minket, hogy a bejövő üzenetek fiókot a rendszer egyelőre nem képes összerendezni, ezért személyenként egy Facebook üzenetes és egy SMS üzenetes kontaktot is látunk.

Játékok a Messengerben

Kevesen tudják, hogy az új funkciókkal bővülő Facebook Messengerben játékok is el vannak rejtve. Találunk benne egy interaktív sakkot és egy egyszemélyes kosárlabda játékot.

A kosárlabda játék előhívása nem bonyolult dolog. Elegendő egy kosárlabda piktogramot (hangulatjelet) küldeni valamelyik ismerősünknek, ezután megérintjük a képet és azonnal bekapcsol a játék. A kosárlabdát egy ujjmozdulattal kell kosárra dobni, a játék addig tart, amíg nem hibázunk.

Sakk a Messengerben

A programozók egy meglehetősen egyszerű interaktív sakkjátékot is elrejtettek a rendszerben. Bármikor bármelyik ismerősünkkel sakkozhatunk, csak annyi a dolgunk, hogy a sakkpartnernek elküldjük a @fbchess play üzenetet és már meg is jelenik a tábla.
A játékot kezdeményező van fehérrel, maga a játékmenet csak utasításokkal irányítható. A lépés a következőképpen történik. A @fbchess play üzenet után szóköz és nagybetűvel jelöljük a bábuk nevét, majd szóköz nélkül kisbetűvel a lépés helyét. Például: gyalog e2 az a Facebookon @fbchess play Pe4.

A játékban a figurák jelölésére angol nevük kezdőbetűjét használják:

Facebook üzenet küldő sakk

Sakkozz a Messengerben

P = gyalog
R = bástya
N = huszár
B = futó
Q = vezér/királynő
K = király
Jó játékot vagy SMS-ezést. (tovább…)

Share

Megváltozott a Facebook Messengere. Észrevette?

Facebook Messenger Code qr-kód

A Messenger profiljában azonnal elérheti a kódot

QR-kóddal könnyítik az üzenetküldést és kapcsolatfelvételt

A legtöbb okostelefon tulajdonos feltelepíti az Androidos vagy iOs-os applikációkat, a beállításokkal viszont nem sokat törődik. A szoftvergyártók általában havi rendszerességgel adnak ki frissítéseket a legtöbb programhoz, amit általában automatikusan töltenek le és telepítenek a telefonok. Az átlagfelhasználó nem szokott azzal foglalkozni, hogy milyen újítások jelennek meg az applikációkban, csak akkor, ha az nagyon szembetűnő, esetleg zavaró.

Egy érdekes új „mintát” fedezhettek fel, akik a legutóbbi frissítés után megnézték profiljukat az okostelefonra telepített Facebook Messenger programban. A minta valójában egyfajta QR-kód, amely a könnyebb kapcsolatfelvételt és Facebook „bejelölést” segíti.

Az utóbbi években a hanghívásokhoz és SMS üzenetküldéshez hasonló jelentőségre tett szert a közösségi hálókon történő kommunikáció. A kapcsolatfelvétel egyik módja volt, hogy a Facebook-on rákerestünk az illető nevére és miután bejelöltük és ő visszajelölt minket, küldhettünk és fogadhattunk chat üzeneteket. A frissítéssel ez a kapcsolatfelvétel lényegesen leegyszerűsödött.

Most a kapcsolatfelvételhez elég az egyik telefon Facebook Messenger programjában megnyitni a profilt. Itt a profilképünk körül már látható az egyedi azonosítónk, a Messenger Codes-unk. Ha rábökünk a profilképre, teljes képernyőn jelenik meg. Ebben a nézetben, felül két fülecskét látunk: A kódom és Kód beolvasása. Ha a kód beolvasása fület választjuk, bárkinek a profilképe körül látható üzenetküldő kódját be tudjuk olvasni. A beolvasást követően azonnal aktívvá válik a megosztás és küldhetünk vagy fogadhatunk azonnali chat üzeneteket.

A Facebook nem áll meg itt, a közeljövőben több újítás is várható az azonnali üzenetküldések platformon. (tovább…)

Share

Új gombok a Facebookon! Mégsem lesz „nem tetszik”

Facebook like üzenet emoji

Az új emojik az üzenetküldéshez is.

Hajnóczy Soma már varázsolt az új emojikkal

Több éves várakozás és fejlesztés után megjelentek az új „like gombok” a Facebookon. Mark Zuckerberg sokáig gondolkodott azon, hogy legyen-e „dislike” azaz „nemtetszik” gomb, de végül nem lett.

Like-oljuk a szomorú eseményeket?

A Facebook szép lassan életünk megkerülhetetlen részévé vált. Sok fiatal az SMS küldés helyett is a közösségi oldal üzenetküldő rendszerét használja. Annyira a hétköznapjaink részévé vált, hogy már minden életeseményt itt osztunk meg, köztük a szomorúakat is. Az alap felhasználó nem tud elmenni egy bejegyzés, egy üzenet mellett anélkül, hogy ne reagáljon rá. Már régen egyértelmű volt, hogy a like vagyis a tetszik nem jó reakció arra az üzenetre pl: „Elromlott a telóm! Nem kapok SMS-t!”. A tragikusabb életesemények esetében ennél is sutábbnak tűnik a „tetszik-elés”.

A Facebook most bevezette az új „like gombokat”: Like, Love, Haha, Wow, Sad, Angry. Magyarul talán így tudnánk lefordítani: Tetszik, szeretem vagy imádom, vicces, hűha, szomorú és dühítő vagy mérges. A gombokat a Facebook vezető dizájnere, Julie Zhuo tervezte.

Fogalmazhatunk úgy, hogy a józan ész győzött akkor, amikor úgy döntöttek, hogy nem lesz „dislike” vagyis „nem tetszik” gomb, hiszen a Facebook alapvetően egy pozitív üzenetet közvetítő közösségi oldal, melyet tömegek használnak és csak a trolloknak lehetne a kezében egy új eszköz.

A szolgáltatás még nem mindenkinél elérhető, de ez nem függ az országtól vagy a felhasználó nyelvétől. Vélhetően hamarosan mindenkinél megjelenik, ezért nem kell külön tömeges SMS-t küldenünk.

Varázslat a like-okkal

Még jóformán „meg sem száradt a monitoron a pixel” az új gombokon és a népszerű magyar bűvész már varázsolt is velük. A YouTube-on i s megnézhető videóban varázsolja el az új hangulat- vagy reakciójeleket. Soma a trükk végén megmondja, hogy melyik jelecskén van épp az ujjunk. Nem azt mondja meg, hogy melyik jelecskét választottuk, hanem azt, hogy a trükk végén hol állunk. Ez egy ügyes marketing fogás volt Soma részéről.

(tovább…)

Share
Mobil hírek - Tömeges SMS küldés - kampány © 2016 Frontier Theme
Gombok újra
Gombok félre