Mobil hírek - Tömeges SMS küldés - kampány

Újdonságok, érdekességek a mobiltelefonos kommunikáció és az internet technológia világából. GSM - SMS - IT - Online marketing - Fejlesztések

jelszó

Elképesztő sebezhetőség az okostelefonokban

okostelefon, hang vírus

Hangfelismeréssel üzennek a telefonnak

Veszélyben lehet a mobiltelefonja

Az okostelefonok megjelenése és terjedése sok új problémát is felvet az érzékelhető előnyök mellett. A legtöbb felhasználó okostelefonja a nap 24 órájában online van és több felhasználói fiókba is bejelentkezik. Az online bejelentkezések és hozzáférések mellett az SMS üzenetek és a jegyzetek is tartalmazhatnak érzékeny információkat, sokan a pin kódjukat is itt tárolják.

A mobiltelefonok manapság autonóm személyi számítógépek, nemcsak kommunikációs eszközök. A hackerek és rosszindulatú szoftver gyártók a mobiltelefonokra is szakosodtak. Az okostelefonok sebezhetőségét kihasználva egyetlen eszköz akár évi háromszázezer dollár reklámbevételt hozhat a vírusprogram létrehozójának. A hamis reklámbevételek mellett az okostelefonokból megszerzett adatokat és információkat is értékesíthetik.

Hanggal is megfertőzhetik a telefonodat

Amerikai kutatók most olyan fantasztikus felismeréssel álltak elő, amely ugyan mindenki számára eddig is nyilvánvaló volt, de nem feltételezték a valós veszélyt. A kutatók Youtube videók felhasználásával utasításokat adtak az Androidos és iPhone rendszerű telefonoknak, és a videóban elrejtett hangparancsok segítségével rávették az okostelefont, hogy megnyissa a vírussal fertőzött weboldalt.

A kutatások szerint a gépi hang messze a telefontól is aktiválni tudta az Android „Ok, Google” parancsát, ezután szinte bármilyen parancsot végrehajthatnak a készülékek.
A vírus működéséhez több tényezőnek is meg kell valósulnia. Be kell kapcsolni a telefon hangfelismerő rendszerét, ha ezt manuálisan kikapcsoljuk, nincs veszélyben az okostelefon.

A videóban a kiadott parancsokat háttérzajokkal tompították, mégis működtek. Természetesen a figyelmes felhasználók könnyen meghallhatják a gépi hangok parancsait, de nem biztos, hogy a gyanútlan felhasználók jelentőséget tulajdonítanak neki.

(tovább…)

Share

Moduláris telefon és okosdzseki a Google-tól

Moduláris okostelefon marketing ama küldő

A Project ARA a Google-tól

Nem kell jelszó, a Nagy testvér mindent lát

Az okos kütyük piaca folyamatosan fejlődik, ebből szeretne egy nagyobb szeletet kiharapni magának a Google. A jelentős marketingpotenciállal rendelkező cég az okostelefonokban hódító Android rendszeren kívül már a hardvergyártásba is belekóstolt, sőt a viselhető technológiában is tudott újat mutatni.

A Levi’s-szel együttműködve a Google egy olyan farmerdzsekit tesztel, melynek mandzsettájába egy érintésérzékeny részt integráltak. Elsősorban a városi bicikliseket célozzák meg ezzel a termékkel. Az okostelefon a Bluetooth segítségével kapcsolódhat az okosdzsekihez, ami multitouch érintőfelületként működik.

Az idei nyár nagy durranásának a moduláris okostelefont szánja a Google, és megkezdte annak marketing kampányát. A Project Ara telefon azonban az ígéretekkel ellentétben nem korlátlanul variálható. A korábbi elképzelésekkel szemben a memória, a processzor, a tárhely, az akkumulátor, az érzékelők és a kijelző egyetlen, megbonthatatlan blokkot alkotnak. A variálhatóságot a telefon hátoldalán található foglalatok biztosítják. Sajnos épp a processzor és a memória az, amelyet a legtöbb felhasználó szeretne időről időre lecserélni.

A jelenleg ismert elképzelések szerint a hat bővítőhelyre kamerát, ujjlenyomat leolvasót vagy hangszórót helyezhetünk. Valószínűnek tűnik, hogy a Google a későbbiekben további eszközökkel bővíti még a palettát. A marketing reklámok egyelőre a fiatalokra vannak kihegyezve, és azt próbálják bemutatni, hogy milyen klassz, ha 2 vagy 3 hangszórót pakolsz az okostelefonodra, és arról szólhat a zene. Sajnos a saját akkumulátoráról működő Bluetooth-os hangszórók megjelenésével ez a funkció feltehetően nem lesz túl népszerű és kelendő.

A nyár egyik leghangzatosabb híre, hogy a Google felhagy a jelszavak és a pin-kódok használatával. A beléptetés a jövőben egylépcsős lesz, és az eszközök a biometrikus azonosító lehetőségeit fogja használni, illetve viselkedéselemzést vezetnek be. A készülékek figyelembe veszik majd a felhasználó hangmintáját, arcának körvonalait, földrajzi helyzetét, sőt gyaloglásának és gépelésének mintáját is, ezekből dönti el, hogy ki jogosult az eszköz használatára. Az adataink biztonságos kezelése mellett sok kérdést is felvet ez a szolgáltatás, mivel a rendszer folyamatosan, nagy mennyiségű adatot gyűjt a felhasználójáról, mely adatokkal bármikor visszaélhet a cég. (tovább…)

Share

Jelszavak és biztonsági SMS

Biztonság tömeges sms jelszó

Biztonságos fiókjelszó.

Az élet minden területén használunk felhasználói fiókokat. Korában csak e-mail fiók létezett, manapság üzenetküldő alkalmazásokat, internetes bankot és sok egyéb online szolgáltatást használunk. A felhasználói fiókok és profilok száma jelentősen megnőtt az okostelefonok, a közösségi oldalak és a felhő alapú szolgáltatások megjelenésével. Sok esetben lehetőségünk van – például a Google tárhely használatakor – két lépcsős beléptetésre, ilyenkor a szolgáltató egy biztonsági SMS-t küld, mely segít az azonosításban. Előfordulnak azonban olyan szolgáltatók, amelyek nem támogatják a tömeges sms küldés segítségével történő azonosítást. Mit tehetünk ilyenkor? Olyan jelszót kell készítenünk, melyet nehéz feltörni.

Létezik biztonságos jelszó?

Tökéletes jelszó nem létezik, mert maga a rendszer sem tökéletes. Ettől függetlenül a megfelelő jelszó használatával lényegesen csökkenthetjük az illetéktelen fiókhozzáférések számát és az adatlopás kockázatát. Természetesen a legújabb megoldások használata fölöslegessé teszi a jelszót és a biztonsági SMS használatát, de ezek a módszerek még gyerekcipőben járnak.

Ujjlenyomat-olvasó és az iPhone fiaskó (error 53)

A biztonságos azonosítás egyik lehetséges módja az ujjlenyomat használata titkosításra. A legújabb mobiltelefonok, a Samsung S6, S7 az LG bizonyos modelljein és természetesen az Apple legújabb iPhone-ja tartalmazza az ujjlenyomat-olvasó eszközt, mely általában a kezdőképernyő gombba van beépítve. Az ujjlenyomat azonosítás segítségével férhetünk hozzá a mobiltelefonon tárolt adatokhoz, e-mailekhez, SMS üzenetekhez.

Az elmúlt hónapban nagy port vert fel, és a konkurencia marketing hadjárat indítására használta fel azt a hírt, hogy kinyírja az Apple telefonját, ha nem márkaszervizben javíttatjuk. Bár sokan csak negatív, agresszív marketing kampányfogásnak vélték, valójában a hír igaz:

Egy sima javítás és egy iOS-update után felbukkant az Error 53-as üzenet az iPhone kijelzőjén, ami akkora hiba, hogy még az Apple sem tudja javítani.

A Guardian fotósával történt, hogy Macedóniában (ahol nincs hivatalos Apple iPhone szerviz) leejtette a telefonját, és egy „hétköznapi” mobiltelefon szervizben cseréltette ki a képernyőt. A telefon tökéletesen működött a következő iOS frissítésig, amikor is a képernyőn megjelent az „error 53”-as üzenet és a telefon végérvényesen tönkrement.
Az Apple hivatalos marketing kommünikéje szerint ez a tulajdonosok biztonsága miatt történt. Ha a telefon azt érzékeli, hogy megszakadt a biztonsági kapcsolat az ujjlenyomat-olvasó és a készülék valamint a képernyő között, végérvényesen tönkremegy, hogy illetéktelenek ne férhessenek hozzá bankkártya adatainkhoz.

Talán praktikusabb, ha bankkártya használatkor egy biztonsági SMS-t kapunk, mintha a méregdrága telefonból válna egy darab levélnehezék.

tömeges SMS küldés Gateway szerver

A biztonsági SMS Gateway működése

Használjunk összetett és biztonságos jelszót

Értelemszerűen a legegyszerűbb, ha olyan jelszavakat használunk, melyeken nehéz feltörni. Ennek egyik alapszabálya, hogy lehetőség szerint olyan betűkombinációkat használjunk, melyek nem szerepelnek a szótárban.

Jelentősen megnövelhetjük jelszavunk biztonságát, ha a következő karaktereket is beléjük szőjük: ~!@#$%^&*+}{|\?/><.

Az illetéktelen hozzáférések nagy része azonban nem hardveres jelszófeltörés, hanem a felhasználók figyelmetlensége és gondatlansága miatt történik. Érdemes és ajánlott 3 havonta megváltoztatni a jelszavainkat. Ne írjuk fel a jelszavakat jegyzetfüzetünkbe esetleg ne ragasszuk egy cetli a monitorra. (tovább…)

Share
Mobil hírek - Tömeges SMS küldés - kampány © 2016 Frontier Theme
Gombok újra
Gombok félre