Mobil hírek - Tömeges SMS küldés - kampány

Újdonságok, érdekességek a mobiltelefonos kommunikáció és az internet technológia világából. GSM - SMS - IT - Online marketing - Fejlesztések

üzenetküldő alkalmazás

Üzenetküldő alkalmazás mobil készülékre. Új okostelefonos applikációk. SMS üzenet tömeges küldése: kampánymarketing

Biztonságos a Messengerrel SMS-t küldeni?

SMS küldés Facebook Messenger

SMS beállítása a Messengerben

Sakk, kosárlabda és SMS küldés a Facebook Messengerrel

A Facebook Messenger szeretné elhódítani az azonnali üzenetküldés mellett az SMS küldés funkciót is. A cég már korábban bevezette azt a korlátozást, hogy az okostelefonok böngészőjéből nem lehet üzeneteket küldeni ismerőseinknek, ehhez le kell tölteni a Facebook Messenger applikációt. Az új funkció lényegében annyit jelent, hogy a program hozzáférhet az okostelefon SMS küldő rendszeréhez, és onnan kiolvashatja, illetve küldhet azon keresztül SMS üzeneteket.

Az SMS küldés továbbra is az Android rendszer szerves része marad, a közösségi oldal által készített program csupán felhasználja annak adatait.

Biztonságos a rendszer?

A Facebook egyértelművé tette, hogy míg a Messengerrel küldött üzeneteket a cég szerverein is tárolják, addig az esemesek a telefonban maradnak, semmilyen formában nem kerülnek fel az internetre. Tehát nyugodtan használhatjuk szövegüzenet küldésre a Messengert, ha nem zavar minket, hogy a bejövő üzenetek fiókot a rendszer egyelőre nem képes összerendezni, ezért személyenként egy Facebook üzenetes és egy SMS üzenetes kontaktot is látunk.

Játékok a Messengerben

Kevesen tudják, hogy az új funkciókkal bővülő Facebook Messengerben játékok is el vannak rejtve. Találunk benne egy interaktív sakkot és egy egyszemélyes kosárlabda játékot.

A kosárlabda játék előhívása nem bonyolult dolog. Elegendő egy kosárlabda piktogramot (hangulatjelet) küldeni valamelyik ismerősünknek, ezután megérintjük a képet és azonnal bekapcsol a játék. A kosárlabdát egy ujjmozdulattal kell kosárra dobni, a játék addig tart, amíg nem hibázunk.

Sakk a Messengerben

A programozók egy meglehetősen egyszerű interaktív sakkjátékot is elrejtettek a rendszerben. Bármikor bármelyik ismerősünkkel sakkozhatunk, csak annyi a dolgunk, hogy a sakkpartnernek elküldjük a @fbchess play üzenetet és már meg is jelenik a tábla.
A játékot kezdeményező van fehérrel, maga a játékmenet csak utasításokkal irányítható. A lépés a következőképpen történik. A @fbchess play üzenet után szóköz és nagybetűvel jelöljük a bábuk nevét, majd szóköz nélkül kisbetűvel a lépés helyét. Például: gyalog e2 az a Facebookon @fbchess play Pe4.

A játékban a figurák jelölésére angol nevük kezdőbetűjét használják:

Facebook üzenet küldő sakk

Sakkozz a Messengerben

P = gyalog
R = bástya
N = huszár
B = futó
Q = vezér/királynő
K = király
Jó játékot vagy SMS-ezést. (tovább…)

Share

Teszteltük a Google navigátorát

mobiltelefonon, okostelefonon használható szoftver

A Google Maps applikáció használat közben

Okostelefonon is használhatjuk a Google Térkép navigáció funkcióját

A navigációs szoftverek piacán rengeteg program közül választhatunk. Vehetünk előretelepített, készülékkel együtt forgalmazott tömeges szoftvert és választhatunk olyat, melyet telepítés után sms küldéssel fizethetünk ki.

Miért épp a Google?

Az okostelefonokra telepített térképek és navigációs szoftverek egyik problémája az, hogy nem mindig aktuális, naprakész. Ha véletlenül olyan programot vásárolunk, melynek a támogatása megszűnik, akkor egy használhatatlan eszköz birtokosaivá válunk, nem beszélve arról, hogy a navigációs programok csak rajzolt térképeket használnak, kivétel ez alól az orosz Yandex.

A Google navigációs rendszerének köszönhetően nem kell folyamatosan figyelnünk a térképgyártók marketing üzeneteit, hogy megtudjuk, melyik mobiltelefonos szoftverhez mikor jön ki a frissítés. Nincs szükség emeltdíjas sms küldésére, nem kell hitelkártyával fizetnünk, és nem csapnak be minket a marketing kampányok.

Pozitívum, hogy akkor sem szakad meg a navigáció, ha elvesztjük a mobilinternet hozzáférést, így utazhatunk a világ bármely pontjára, a rendszer elnavigál minket és autónkat. Annyi a dolgunk, hogy indulás előtt csatlakozunk az internetre, megtervezzük az útvonalat, majd a menüben az Offline területek pontot választjuk. A plusz gombbal tudjuk hozzáadni a letöltendő térképrészletet. Az ablakocskában megjelenik a lementhető terület, ilyenkor még méretezhetően, valamint a mentett térkép mérete. Rákattintunk a letöltésre, és azonnal élvezhetjük a navigációs rendszer előnyeit.

Tapasztalataim a Google Térképpel

Mi a Záhony és Eger közötti úton próbáltuk ki az okostelefonos applikációt, autós utazáshoz használva. Mivel mobilinternet hozzáféréssel nem rendelkeztünk, ezért indulás előtt terveztük meg az utat, azt az opciót választva, hogy kerüljük el az autópályákat és a fizetős utakat. Az utazás első szakaszán feltűnt, hogy bár remekül lehet követni a térképen az útirányt, hangos szöveges utasításokat nem ad a program, csak figyelmeztető hangjelzést kapunk a soros irányváltás előtt. Az első meglepetés Nyíregyházán ért minket. Miután nem a térkép által kínált elkerülő úton mentünk, hanem egy kis kitérővel megálltunk a városközpontban, az újratervezés után a mobilos program az autópálya felé irányított minket. Megpróbáltam a menüpontok között újra kiválasztani a fizetős utak elkerülése opciót, de azt a válasz üzenetet kaptam, hogy „Offline módban nem lehetséges”. Természetesen a Google Maps navigátorának utasítása ellenére az eredetileg megtervezett úton maradtunk. Amikor először tértünk le az autópályára vezető útról, az okostelefon újra, egy kerülő úton próbált felnavigálni minket az autópályára. Ezt az üzenetet is figyelmen kívül hagytuk. Miután megfelelően eltávolodtunk a szoftver által felkínált útvonaltól, a program végre beállt az eredeti tervezésre és a célig pontosan mutatta az utat. A megtett kilométert és az érkezés várható idejét egészen korrekten számolta ki.

Legnagyobb meglepetésünkre, miután beértünk Egerbe, a mobiltelefon megszólalt, és hangüzenetekkel navigált el célunkhoz.

Összegezve, a program alapvetően jól működik és könnyen kezelhető. Online üzemmódba nagyon sok naprakész plusz információval is ellát. Ha távolabb, más országokba szeretnénk utazni, egyelőre jobban tesszük, ha beszerzünk egy stabil offline applikációt is. (tovább…)

Share

Új gombok a Facebookon! Mégsem lesz „nem tetszik”

Facebook like üzenet emoji

Az új emojik az üzenetküldéshez is.

Hajnóczy Soma már varázsolt az új emojikkal

Több éves várakozás és fejlesztés után megjelentek az új „like gombok” a Facebookon. Mark Zuckerberg sokáig gondolkodott azon, hogy legyen-e „dislike” azaz „nemtetszik” gomb, de végül nem lett.

Like-oljuk a szomorú eseményeket?

A Facebook szép lassan életünk megkerülhetetlen részévé vált. Sok fiatal az SMS küldés helyett is a közösségi oldal üzenetküldő rendszerét használja. Annyira a hétköznapjaink részévé vált, hogy már minden életeseményt itt osztunk meg, köztük a szomorúakat is. Az alap felhasználó nem tud elmenni egy bejegyzés, egy üzenet mellett anélkül, hogy ne reagáljon rá. Már régen egyértelmű volt, hogy a like vagyis a tetszik nem jó reakció arra az üzenetre pl: „Elromlott a telóm! Nem kapok SMS-t!”. A tragikusabb életesemények esetében ennél is sutábbnak tűnik a „tetszik-elés”.

A Facebook most bevezette az új „like gombokat”: Like, Love, Haha, Wow, Sad, Angry. Magyarul talán így tudnánk lefordítani: Tetszik, szeretem vagy imádom, vicces, hűha, szomorú és dühítő vagy mérges. A gombokat a Facebook vezető dizájnere, Julie Zhuo tervezte.

Fogalmazhatunk úgy, hogy a józan ész győzött akkor, amikor úgy döntöttek, hogy nem lesz „dislike” vagyis „nem tetszik” gomb, hiszen a Facebook alapvetően egy pozitív üzenetet közvetítő közösségi oldal, melyet tömegek használnak és csak a trolloknak lehetne a kezében egy új eszköz.

A szolgáltatás még nem mindenkinél elérhető, de ez nem függ az országtól vagy a felhasználó nyelvétől. Vélhetően hamarosan mindenkinél megjelenik, ezért nem kell külön tömeges SMS-t küldenünk.

Varázslat a like-okkal

Még jóformán „meg sem száradt a monitoron a pixel” az új gombokon és a népszerű magyar bűvész már varázsolt is velük. A YouTube-on i s megnézhető videóban varázsolja el az új hangulat- vagy reakciójeleket. Soma a trükk végén megmondja, hogy melyik jelecskén van épp az ujjunk. Nem azt mondja meg, hogy melyik jelecskét választottuk, hanem azt, hogy a trükk végén hol állunk. Ez egy ügyes marketing fogás volt Soma részéről.

(tovább…)

Share

Ellen-Viber és ellen-Whatsapp Magyarországon is

SMS üzenet küldés Immmr

Immmr üzenetküldő applikáció

A Mobile World Congress idén is rengeteg izgalmas újdonságot tartogatott az érdeklődők számára. Nem kellett annak sem csalódnia, aki a tömeges SMS küldés terén várt újdonságokat a világcégektől.

Ingyen telefonhívás, SMS üzenetküldés

Az egyik legizgalmasabb – bár egyesek szerint nem is meglepő – bejelentés az volt, hogy ingyenesek lesznek a jövőben a telefonhívások az internetről. A Telekom ugyanis ellen-Vibert indít Immmr néven írja a hwsw.hu hírportál.

A szolgáltatás neve a német „immer” azaz mindig szóból származik és lényege, hogy a felhasználók állandóan elérhetők így fogadhatnak hívásokat és SMS üzeneteket is.
A cikk szerint a program komplett kommunikációs szolgáltatást nyújt, felhőszerver alapokon, tehát lehetőség van az azonnali üzenetküldésre és a videohívások lebonyolítására is. A rendszer a Viberhez hasonlóan a mobiltelefonszám alapján azonosítja az embereket, de azzal ellentétben a szolgáltatást nem használók is kezdeményezhetnek hívást vagy küldhetnek SMS-t az internetről, a megfelelő weboldalról.

A hír igazi szenzációja az, hogy a cég szétválasztja a mobiltelefonszámot és a SIM-kártyát, tehát ezentúl olyan készüléken is fogadhatunk SMS-t, amelyben nincs kártya, valamint a szolgáltatóváltás sokkal egyszerűbbé válik.

Hivatalosan a szolgáltatás 2016 második felétől indul be és elérhető lesz Android, Chrome és iOS platformokon is.

Az Immr-t sokan a Whatsapp-hoz hasonlítják, de vannak lényegi különbségek, melyeket csak a Google Play áruházból való letöltése után tudunk megfogalmazni. A hírek szerint Németország után Magyarország lesz, ahol a mobiltelefon szolgáltató cég bevezeti az üzenetküldésnek ezt a változatát.

A távközlési cégek nem titkolt célja, hogy visszahódítsák a klienseket, és elérjék, hogy a felhasználók ne a Facebookon és más közösségi oldalakon kommunikáljanak, hanem a mobiltelefon saját csevegő app-ját használják telefonálásra és SMS üzenet küldésre. (tovább…)

Share
Mobil hírek - Tömeges SMS küldés - kampány © 2016 Frontier Theme
Gombok újra
Gombok félre